13 Reason Why 2. Sezon Onayını Aldı; Hikaye Daha Bitmedi!


Son dönemin en popüler dizilerinden olan 13 Reason Why (Ölmek için 13 Sebep) ilk sezonunda izleyenleri büyülemeyi başarmıştı. Başarılı yapımın nihayet ikinci sezonu geleceğide kısa süre önce doğrulandı.

İlk sezonu bitiren herkes hatta filmin senaristi, 13 Reason Why kitabının yazası Jay Asher’da dahil olmak üzere herkes bundan son ne olacak diye merak ediyordu. Zira ilk sezon oldukça akıcı ve başarılı bir anlatıma sahip olsa da dizinin sezon finalinde cevaplanmamış bir sürü soru bulunuyor. Bu soruları sizlere söylerdim ancak izlemeniz daha mantıklı.

Bundan sonra ne olacak?

Açıkçası ne olacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Sadece dizinin ikinci sezonunun geleceğini açıklayan 21 saniyelik bir teaser yayınlanmış durumda. Fakat bazı ayağı yere sağlam basan teoriler var. İlk sezonda yoğun bir şekilde Hannah‘nın (Katherine Langford) arkasında bıraktığı kasetleri dinleyen ve olayların onun etrafında şekillendiğini gördüğümüz Clay (Dylan Minnette) karakteri ikinci sezonda da mutlaka olacak.

Dizinin yazarlarından Brian Yorkey‘nin açıklamalarına göre Hannah Baker‘da yine ikinci sezonda çok önemli bir rol oynayacak. Tabi olayların nasıl işleyeceği konusunda şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Kasetlerde yer alan diğer isimlere ne olduğu ilk sezonda tamamen muamma, bunlara ikinci sezonda açıklık getirilecektir.

Ne zaman gelecek?

Çoğu Netflix yağımının yazımı ve çekimi yaklaşık olarak genelde 1 yıl sürüyor. Dolayısıyla 13 Reason Why’ın ikinsi seozunu için en erken tarih 2018’in ilkbahar dönemi diyebiliriz.


Kaynak; Deadline


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.