32MP Selfi Çekebilen Vivo X5 Pro Resmiyete Kavuştu


Çin’de önemli bir marka olan Vivo, yeni modelleri olan X5 Pro‘yu duyurdu. Son bir kaç yıldır selfie tutkusu çoşkuyla devam ederken üreticilerde ön kameralarının çözünürlüğünü bu doğrultuda arttırmıştı. Son olarak en fazla 13MP çözürlüğünde ön kameraya rastladığımız sektörde Vivo X5 Pro bu sınırı çok daha üst seviyeye çıkarıyor.
vivo_x5_pro_stacked (600 x 366)
32MP çözünürlüğünde selfie çekmeyi başarabilen model aslında ön yüzde 8 Megapixel bir kamera barındırıyor. Fakat denklaşöre bastığımızda telefon birden fazla fotoğrafı çekip birleştirerek 32MP çözünürlüğe ulaşıyor. Cihazın arka kamerası ise 13 Megapixel çözünürlüğünde. Modelde 5.2” Full HD Super AMOLED ekran kullanılırken bu ekran 2.5D cam ile kaplanıyor. 8 çekirdekli Snapdragon 615 yongası, 2GB RAM ve 2300 mAh gücünde batarya ile orta seviye bir donanım sunan Vivo X5 Pro Android 5.0 ve Funtouch OS 3.0 arayüzü ile desteklenmiş.
Son olarak ön kamerada bulunan sensörler sayesinde retina taraması yapabilen cihaz 443$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Satış tarihi tam olarak verilmese de kısa süre sonra satışa başlanacağı belirtildi. Modelin tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.