4.5G SIM Kartları Mobil Bankacılıkta Sorun Yaşayacak!


Hepimizin merakla beklediği 4.5G, haftaya Cuma günü yani 1 Nisan’da kullanıma açılacak. 4.5G’nin avantajlarından ve yüksek hızlarından elbette uyumlu akıllı telefona ve SIM kartına sahip olanlar yararlanabilecek. Aldığımız verilere göre şuana kadar 46 Milyon kişi SIM kartlarını uyumlu 4.5G SIM kartları ile değiştirmiş durumda.
Fakat ufak bir sorun yaşanacak. Bildiğiniz gibi bankaların mobil bankacılık uygulamaları ve internet şubeleri için bizlere tek kullanımlık şifreler veriliyor. Bu verilen tek kullanımlık şifreler sadece bir SIM kartı ile eşleşiyor dolayısıyla 4.5G uyumlu SIM kartlarına geçiş yaptığınızda güvenlik amacıyla tek kullanımlık şifreler gönderilmiyor ve bloke ediliyor.

Ne Yapmalıyım?

Bankanızdan tek kullanımlık şifre alamıyorsanız ve sorunlar yaşıyorsanız sorunun çözümü basit, korkmanıza gerek yok. Yapmanız gerek bankanızı arayarak müşteri temsilcisi ile görüşmek. Bunu yapmak istemiyorsanız bankanızın ATM’sine gidip şifre menüsünden ‘SIM Kart bloke kaldırma’ adımını yapmanız yada doğrudan banka şubesine gitmeniz yeterli.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.