65 Milyon Tumblr Hesabı Hacklendi ve Satışa Çıkarıldı!


Farklılığıyla fenomen olan sosyal medya mecrası Tumblr, hakkında kısa süre önce çarpıcı bir bilgi ortaya çıktı. Esasında baktığımızda Hack olayı yeni gerçekleşen bir şey değil. Hack olayının 2013 yılında meydana geldiği uzmanlar tarafından belirtiliyor.
2013 yılında yani Yahoo tarafından satın alınmadan önce gerçekleşen olayın etkileri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Güvenlik uzmanı Troy Hunt, en az 65,469,298 hesabın bu saldırıdan etkilendiğini söylüyor, Tumblr kanadından ise net bir rakam verilmedi. Saldırı peace_of_mind isimli birisi tarafından gerçekleştirilmiş olup bilgilerin sadece 0.4255 Bitcoin (225 Dolar) fiyatına satılıyor olması biraz garip zira bu kullanıcı sayısına istenen rakam hayli düşük.
Tabi şunu da belirtmeliyiz, çalınan hesap bilgilerinde yer alan şifrelerin çok büyük bir kısmı şifrelenmiş durumda. Bu şifreler kırılabilir mi diye sorarsanız kesinlikle evet ama biraz zaman alır. Eğer sizde Tumblr kullanıyorsanız şifrenizi kesinlikle değiştirmenizi öneririz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    1. Ek olarak ayarlar bölümünden cep telefonu onayını aktifleştirin. Böylelikle Tumblr’da oturum açarken telefonunuza gelen kod olmadan hesabınıza erişim sağlanamaz.