6GB RAM'li Akıllı Telefonlara Hazırlanın


Bellek tarafında yaptığı yatırımlar ile pazarın gözdesi haline gelen Samsung bir ilke daha imza attı. Firma hali hazırda ilk 4GB LPDDR4 belleği üretmişti şimdi ise 6GB LPDDR4 belleklerini lanse etti. Firma zaten akıllı telefonlarında pazarda bulunan en hızlı UFS 2.0 depolama birimini ve 14nm belleklerini kullanıyordu.
Samsung-smartphone-6GB-RAM
20nm üretim sürecinde üretimine başlanan 6GB RAM bellekler hali hazırda kullanımda olan belleklere oranla %30 daha hızlı ve %20 daha az enerji tüketiyor. 12Gb(Gb= Gigabits) belleklerin yani modül başına 1.5GB RAM belleklerin üretimine başlayan Samsung toplamda 6GB RAM belleğine ulaşacak.
Bu belleklerin hacimli üretime başladığını söyleyen firma muhtemelen yeni belleklerini Note 6 ve Galaxy S7‘de kullanacak. Tabi bu modellerde 6GB RAM’in olacağı anlamına gelmiyor. Belleklerin biraz kırpılmış hali 4.5GB kullanılabilir. Bakalım gelişmeler bizlere neler gösterecek. (O değilde benim bilgisayarda 6GB RAM var yahu)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.