6GB RAM'li Galaxy Note 7 Onaylandı


Geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 7 hakkında yeni iddialar çıkmıştı. Note 7’nin 6GB RAM ve 128GB depolama alanlı yeni bir modelinin geleceği konuşuluyordu. Tüm bu spekülasyonlara Samsung Mobile Başkanı Koh Dong-jin tarafından açıklama geldi ve bu model resmen doğrulandı. Ancak önceki haberimizde dediğimiz gibi bu model sadece Çin için olacak.
Ek olarak belirtmek gerekir ki Çin’e özel olacak olan Galaxy Note 7’de sadece bellek ve depolama alanında değişiklikler olacak. Cihazın diğer donanım bileşenleri aynı olacak. Normal modelden farklı olarak 6GB RAM uzun kullanımda farkını hissettirir ancak 4GB RAM’de çok iyi bir değer.
galaxy-note-7-35
Samsung’un böyle bir hamleye girişmesi aslında Çin pazarı ile oldukça ilgili. Zira Çin’de bulunan mevcut pazar koşullarına baktığımızda agresfik bir şekilde bol bellekli cihazların olduğunu görüyoruz. Note 7’de bulunan 4GB RAM global pazar için standart konumundayken aynı şeyi Çin için söyleyemiyoruz. İşin bir başka boyutu ise Çin’deki vatandaş en iyi modeli alabilirken dünyanın geri kalanı daha düşük bir modeli alacak ki, bu eleştirilere yol açacaktır.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.