Acer Nitro 5; Giriş Seviyesi Oyunculara Özel


Oyuncular oldukça tutkuludur fakat hepsinin bol parası yok. Acer buradaki açığı görmüş olmalı ki uygun fiyatlı Nitro 5 serisi oyuncu dizüstü bilgisayarlarını duyurdu.

Acer Nitro 5 modelleri ile günümüzün modern oyunlarını mobilde makul performans düzeyinde oynatabilecek şekilde tasarlandı. Oyuncu sınıfı dediğimiz bol aydınlatmalı ve poligon şeklinde tasarımı ile göz gelen laptop, Temmuz-Ağustos aylarında 800 dolar başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.
Acer Nitro 5’in içerisine baktığımızda ise 7. Nesil Core i7 ve Core i5 işlemcilerle birlikte AMD FX, A10 ve A12 APU işlemcilerini görmekteyiz. Ekran kartı tarafındaysa GTX 1050 Ti ve RX 550 kartları sunuluyor. Bellek ve depolama tarafında Acer sizi bayağı özgür bırakmış. 512 GB SSD ve 2 TB HDD desteğinin yanı sıra 32 GB RAM desteği de modelde yer alıyor.


15.6 inçlik Full HD IPS ekran ile gelen modeller, USB-C 3.1, USB 3.0 ve 2 adet USB 2.0 portlarına sahip. Bunun yanında Gigabit Ethernet, 802.11AC bağlantı ve HDMI 2.0 portu da cihazdaki yerini almış durumda. Tüm bunların dışında Acer Nitro 5, Coolboost özelliği ile çift fan sayesinde etkin soğutma ve Dolby Audio Premium ile Acer TrueHarmony sayesinde de kaliteli ses deneyimi vaat ediyor.
Kaynak; Engadget


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir