Adblock, Android İçin Tarayıcı Yayınladı


Çoğu bilgisayar kullanıcılarının adına aşina olduğu Adblock Plus (ABP) artık Android’de, üstelik kendi tarayıcısıyla. Uygulama istenmeyen reklamları engelleyerek daha iyi bir internet deneyimi yanında cihazlarınızda hem batarya hem de mobil veri tüketiminde tasarruf sağlayabiliyor. ABP’nin aslında mobilde ilk reklam engelleme girişimi değil. Daha önceden Firefox için bir eklenti geliştirilmişti halen kullanımda olsa da Google Play’den çıkartılmış durumda.
ABP Tarayıcı temel olarak Firefox’u baz almış diyebiliriz. Tasarım ve kullanış bakımından Firefox’un mobil sürümlerine oldukça benzer yapıda hatta aynı. Firefox’da olan senkronizasyon yeteneği olmayan tarayıcı şimdilik Beta sürecinde. Buradan beta testi için kayıt olabilirsiniz. ABP tarayıcı’nın resmi sürümünün ne zaman çıkacağı veya beta versiyonunun Google Play’de yerini alıp almayacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Belirtmekte fayda var uygulama henüz beta aşamasında olduğu için bir takım eksikler, zaman zaman çökmeler veya takılmalar ile karşılaşılabiliyor. Android için Adblock Plus tarayıcıyı aşağıda ki linkten cihazınıza indirip deneyebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.