Amazon Artık Türkçe Oldu, Üstelik Kargolar Bedava!


SAN BERNARDINO, OCTOBER 29: Shipping orders go by on a conveyor belt at Amazon's San Bernardino Fulfillment Center October 29, 2013 in San Bernardino, California. Amazon's 1 million square-foot facility in the hard hit San Bernardino County has created more than 800 jobs at the center. Fulfillment centers are where products sold by other vendors on Amazon.com store their inventory. (Photo by Kevork Djansezian/Getty Images)

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon, Türk müşterilerine büyük bir jestte bulundu ve kendisini Türkçe olarak hizmetimize sundu. Ülkemizden bir çok kişi Amazon üzerinden alışveriş yaparken yakındıkları en büyük sorun olan Türkçe kısmı artık çözüme kavuşmuş durumda.
Amazon, amazon.com.tr olan bağlantısını doğrudan Alman kanadına yani amazon.de‘ye yönlendirerek burada Türkçe dil seçeneğini sunmaya başladı. Ek olarak artık Amazon’dan yapacağını 49 Euro ve üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo da sunulacak. 49 Euro an itibariyle 172 TL yapıyor.
Amazon’un Türkçe olmasında aslında önemli birinin parmağı var. Geçtiğimiz ay Amazon Türkiye Pazarlama Yöneticisi konumuna getirilen Özge Özcan‘ın bu konuda büyük bir payı bulunuyor. Özcan bundan önce Panasonic, Paraşüt ve Yandex gibi önemli firmalarda görev almış ve bu şirketlerde pazarlama yöneticiliği yapmıştı.
amazon-turkce
Kullanıcılar Türkçe dilini kullanmak için Amazon.de sitesinde gezinme çubuğunda yer alan dünya simgesinden dili değiştirebilir. Bunun yanında belirtmek gerekir ki henüz her sayfa tamamıyla Türkçe olmuş değil ancak zamanla hizmetin tamamı Türkçe olacaktır.

İlk aşamada Türkçe erişime açık özellikler şunlar:
  • Amazon.de’yi Türkçe kullanma
  • Sayıları sürekli artan milyonlarca ürüne ait isim ve başlıklar
  • Türkçe e-posta ve telefon desteği sunan müşteri hizmetleri
  • En çok ziyaret edilen destek sayfaları
  • Hesabım bölümü ile sipariş ve kargo bilgileri

Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.