Amazon, Türkiye'ye Geldi ve Şirketi Kurdu!


İyi bir şey

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında dünyanın en büyük online e-ticaret şirketi Amazon ülkemizde Türkçe faaliyetlerini Amozon.de üzerinden göstermeye başlamıştı. Bir süredir de Türkiye’de şirket kuracağı ve operasyonel faaliyetlerini genişleteceği belirtilen Amazon, nihayet Türkiye’de şirketini kurdu.
Konu hakkında elimizde çok fazla detay olmamakla birlikte firma, ülkemizde Amazon Turkey Services Yönetim ve Destek Hizmetleri Limited Şirketi unvanına sahip iştirakını kurmuş bulunuyor. Şirketin merkezi olarak ise Beşiktaş görünmekte. Şirketin hakim ortağı ise Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sarl. Dolayısıyla Amazon Turkey, Avrupa’ya bağlı olarak hizmet verecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;
Amazon Artık Türkçe Oldu, Üstelik Kargolar Bedava!

Amazon’un bu hamlesi aslında son değil, devamı da gelecek. Şirketin ülkemizde bir satın alma planının da olduğu aktarılıyor. Detaylar yine olmasa da satın alım için seçeneklerin çok fazla olmadığı da aşikar. Öte yandan eğer satın alım istendiği gibi gitmez ve olumsuz sonuçlanırsa firma sıfırdan yapılanma gerçekleştirecek. Ayrıca şimdiden kadrolaşma çalışmalarının sürdüğü aktarılıyor. Bu kapsamda, Hepsiburada.com’un eski CEO’su İlker Baydar ile temas halinde oldukları da gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;
Amazon Deneyimlerimiz ve Değişen Kurallar

Amazon, hali hazırda yaklaşık olarak 460 Milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. En büyük rakibi Walmart, 240 Milyar dolar, eBay ise 39 Milyar dolar civarında değere sahip. Amazon’un ülkemizde kurulu olarak hizmet vermesinin önemli olduğunu söylemeliyiz ancak etkilerinin nasıl olacağını ilerleyen dönemlerde gözlemleyeceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir