Amazon'un Yüzüklerin Efendisi Dizisinden Yeni Detaylar Var


Efendimiss

Herhalde gelmiş geçmiş en iyi üçlemeleri sayın deseler çoğumuz listenin tepesine Yüzüklerin Efendisi (The Lord of The Rings) serisini koyabiliriz. Beyaz perde ve dijital oyunları ile tabiri caizse para basan bir marka haline gelen Yüzüklerin Efendisi, şimdi Amazon altında bir dizi olma yolunda ilerliyor.
Yüzüklerin Efendisi’nin film ve dizi hakları Warner Bros.’un elinde bulunuyordu fakat bir süre önce yapılan açıklamada Amazon, haklar konusunda WB ile anlaşmanın sağlandığını belirtti. Böylece J.R.R. Tolkien‘in efsanevi serisi resmen dizi olarak TV’lere geliyor diyebiliriz.


Aslında Yüzüklerin Efendisi’nin dizi fikri ve girişimi sadece Amazon etrafında değil, Netflix ve HBO‘da bu projede istekliydi ancak kazanan Amazon oldu. Şimdilik dizi hakkında çok ayrıntılı bilgi bulunmuyor fakat üçlemenin kitabında geçen hikayeden öncesi anlatılacak. Ayrıca bir de spinoff dizisi yapılacak.
Amazon’un Yüzüklerin Efendisi haklarını alabilmek için yaklaşık 200-250 Milyon dolar ödediği aktarılıyor ancak bu resmi bir rakam değil. Öte yandan dizinin ilk sezonu için de yine 150 Milyon dolar civarında bir meblağ gözden çıkarılmış durumda.
Orta Dünya’da geçen aşk hikayesi de çekseler bu dizi tutacaktır diye düşünüyorum. Şimdilik dediğimiz gibi dizinin konusu hakkında net bilgiler elimizde yok, sadece Yüzük Kardeşliği kitabından öncesinde geçen bir zaman diliminde yepyeni bir konu şeklinde işlenecek.
Dizinin yapımcılığını ise orijinal üçlemenin de yapımcısı olan New Line Cinema ve Amazon Studios, Tolkien Estate and Trust ve HarperCollins üstlenecek.
Bakalım Orta Dünya’da bizleri daha nasıl yeni maceralar bekliyor, hep birlikde göreceğiz.
#Kaynak: Amazon Deadline


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected]com twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir