AMD Radeon R9 Fury X2 Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu!


AMD’nin Polaris mimarisi öncesi son kartı olacak olan Radeon R9 Fury X2 hakkında yeni detaylar geldi. VRLA Winter 2016 etkinliğinde AMD yöneticilerinden Roy Taylor çift GPU’lu yeni tepe model hakkında bilgiler verdi ve çıkış tarihini açıkladı.
Fury X2 olarak adlandırılan kart hiçbir kırpılmaya uğramamış çift Fiji GPU‘sunu PCB kartında barındırıyor. Toplamda 8192 adet Stream çekirdeğine sahip olacak performans canavarı 8GB HBM bellekler ile desteklenecek. Boyut olarak mümkün olduğunca kompakt yapıda olacak olan kartın mini kasalara da takılabileceği söylenenler arasında. 375W TDP değeriyle görev alan kart Mart ayında 1499 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.
Sözü bitirmeden 375W TDP değerinin bu kart için beklenenin bayağı altında olduğunu belirtmeliyim. AMD iyi iş çıkarmış, ayrıca kart ile beraber firma Liquid VR yazılımını da yayınlayacak. DirectX 12 ile birlikte bu kartın çok iyi işler çıkaracağını şimdiden söyleyebiliriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir