AMD Radeon Software Crimson Edition Yayınlandı! | Dijitaller

AMD Radeon Software Crimson Edition Yayınlandı!

AMD’nin yeni grafik arayüzü yazılımı Radeon Software Crimson Edition, yayınlandı. Crimson yazılımı daha önce haberini yaptığımız gibi Catalyst yazılımın yerine geçiyor ve daha sade, hızlı, şık ve kullanıcı dostu bir kullanım imkanı sunuyor.

AMD-Radeon-Software-Crimson-Edition-page-039 (1999 x 1125)

Radeon Software Crimson Edition ile birlikte 12 yeni özellik ve %20 civarında arttırılmış grafik performansı geliyor. Ayrıca enerji verimliliği tarafında da iki kata varan tasarruf sağlanıyor. Ek olarak geliştirilen yazılım, AMD’den ayrılan daha doğrusu Radeon tarafının çok daha verimli çalışması için ayrılan Radeon Technologies Group tarafından geliştirilen ilk yazılım olma özelliğin taşıyor.

AMD-Radeon-Software-Crimson-Edition-page-036 (1999 x 1125)

Radeon Software Crimson Edition çok geniş anlamda yeni özellikler taşıyor. Modern hale getirilmiş kullanıcı arayüzü, Radeon Settings ile oyunlar ve uygulamalar için gereken ince ayarlar tek tek yapılandırılabilir hale getirilmiş. Yeni yazılımda  Radeon Settings, AMD Catalyst sürücüsünden 10 kat daha hızlı başlama süresine sahip.

AMD-Radeon-Software-Crimson-Edition-page-031 (1999 x 1125)

Geliştirilmiş ve arttırılmış yazılım performansı ile oyunların yükleme süresini %33 azaltırken, watt başına performans da %23 arttırılmış. Eski yazılıma göre genel olarak performans 1.8 kat arttırılmış diyebiliriz. Yazılım, LiquidVR teknolojisi konusunda yeniliklerde içermekte. Aşağıdaki linkten Windows 10 için Radeon Software Crimson Edition’u indirebilirsiniz.

5 Yorum

Yorum yaz
 1. emre
  Ocak 09, 18:11 emre

  windows 7 için yokmu ?

  Yorumu cevapla
 2. Ara YOLGEÇEN
  Temmuz 01, 11:47 Ara YOLGEÇEN

  Cidden çok yararlı bir konu olmuş teşekkürler beni bilgilendirdiniz.

  Yorumu cevapla
 3. Halis Gökhan
  Kasım 26, 21:32 Halis Gökhan

  merhabalar.amd gaming evolved imda uyarı verdi güncellemek icin 224 mb olanı indirdim kurdum ama hala uyarı veriyo güncellenmemis gibi.gaming evolved i sildim kurdum yine aynı.diger 12.3 mb lik olanı indirdim gene aynı.yani kuruyorum ama görmüyo gibi bisey.windows 10 pro kullanıyorum.nasıl bi çözüm önerebilirsiniz?

  Yorumu cevapla

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Girdiğiniz bilgiler üçüncü şahışlarla paylaşılmaz. Zorunlu alanlar: *