AMD, Yılın İkinci Çeyreğinde Gelirlerini Arttırdı!


AMD kanadından sevindirici bir haber kısa süre önce geldi. Firma geçtiğimiz dönemlerde ve çeyreklerde bir türlü istediği sonucu yakalayamamış ve ortaya çıkan büyük düşüşlere ve zararlara karşı koyamamıştı. Fakat bu yılın ikinci çeyreğine ait raporların yayınlanmasıyla birlikte firmanın yüzünde umut dolu ifadeler belirdi.
AMD hali hazırda hem işlemci hemde ekran kartı tarafında rakipleriyle son dönemde rekabette geride kalmış durumda. Ekran kartı pazarının çok büyük bir kısmını NVIDIA’ya ya kaptıran firma aynı şekilde işlemci kanadında da Intel ile arasındaki farkın artmasına mani olamadı. Öte yandan PS4 ve Xbox One ise AMD’nin önemli gelir kapılarından oldu. Gelecekte çıkacak olan PS4 Neo, Xbox One S ve Xbox Scorpio’da da yine AMD yongaları kullanılacak.
amd 2016 second quarter- ikinci çeyrek
Rapora dönecek olursak firma, yılın ikinci çeyreğinde 1.027 Milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Bu rakam aslında firma için umut verici zira bu rakam önceki çeyreğe göre %23, önceki senenin aynı dönemine göre ise %9 daha yüksek. Firmanın net zararı ise 40 Milyon dolar oldu. Yılın üçüncü çeyreğinde bu rapora yeni Radeon RX serisi ve Bristol Ridge APU ailesi de eklendiğinde daha iyi sonuçlar ortaya çıkacaktır. Hatta beklenti 1.2 Milyar dolar gelir düzeyinde.
Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.