AMD'nin Yeni APU Ailesi Bristol Ridge, Xbox One'dan Daha Güçlü Olacak!


Yeni gelen bilgilere göre AMD’nin yeni APU ailesi olacak olan Bristol Ridge ailesi Xbox One’dan daha güçlü olacak. AMD’nin bu yılın ortalarında piyasaya süreceği Bristol Ridge APU ailesi gümbür gümbür geliyor diyebiliriz. Yıl sonu çıkacak olan Zen işlemciler ile aynı AM4 platformunu kullanacak olan APU ailesi bizleri bir hayli mutlu edecek gibi görünüyor.
Bitsandchips kaynaklı haberimize göre Bristol Ridge ailesinin tepe modellerinde yer alacak olan GPU’nun HD7850 kıvamında olacağı söyleniyor. 16 İşlem Birimi (Compute Unit) içerecek olan dahili GPU, GCN 3.0 mimarisine ve ayrıca 1024 Stream çekirdeğine sahip olacak. Çift kanal DDR4 bellek kontrolcülerinin yer alacağı Bristol Ridge ailesinde bant genişliği 50GB/s civarında olacak. (HD7850’de bant genişliği 153.6 GB/s) 28nm üretim sürecinde bizleri karşılayacak APU’ları sabırsızlıkla beklerken 2017 yılında çok daha güçlü 14nm Zen ve Polaris tabanlı APU’ların geleceğini de söyleyelim.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.