Android'in Varsayılan Mesajlaşma Uygulamasına Google Allo ve Ödeme Desteği Geldi


Güzel hamle

Kısa bir süre önce Android’in varsayılanb mesajlaşma uygulaması olan Goolge Messages, bazı önemli özellikler ile güçlendirildi. Hali hazırda tüm kullanıcılar tarafından erişilebilen ve 2.5 sürümünden 2.7 sürümüne güncellenen uygulama tasarım açısından önemli değişiklikler almasa da kaput altında bazı yenilikler ile daha işlevsel hale getirildi.
İlk gelen önemli özellik ise Google’ın anlık video çağrı uygulaması Allo entegrasyonu oldu. Bu sayede artık ekstra bir uygulama ihtiyacı olmadan sadece mesajlar üzerinden istediğiniz kişiye video çağrısı yapabileceksiniz. Video çağrı özelliği ekranın sağ üst tarafına konumlandırılmış durumda. Öte yandan bir diğer özellik ise Google Wallet desteği. Bu sayede artık NFC aracılığıyla ya da mesaj yoluyla para gönderimi yapabileceksiniz.


Uygulamanın 2.7 sürümü şimdilik herkes için çıkmış olmasa da isteyen herkes uygulamanın APK sürümünü indirerek cihazlarına kurabilir.
#Kaynak; AndroidPolice


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir