Apple HomePod; İçinde Siri Var


Apple’ın son dönemde sızıntıları ile gündeme gelen Siri hoparlörü nihayet resmiyete kavuştu; HomePode

Apple bugün evinde müzik dinlemek isteyenler için mekansal farkındalık kullanan evrensel bir kablosuz hoparlör olan HomePod‘u duyurdu. 40 milyondan fazla şarkıya erişim için bir Apple Music aboneliğiyle çalışacak şekilde tasarlanan HomePod, kişisel müzik tercihleri ve zevkleri konusunda derin bilgi sunar ve kullanıcıların yeni müzik keşfetmesine yardımcı olur.
HomePod, orijinal kayıtların ses kalitesini koruyabilmek için kendi tasarladığı bir adet 4 inçlik yukarı bakan subwoofer ve 7 adet tweetera sahip. iPhone 5S ve üzeri cihazlar ile uyumlu olan HomePod, ayrıca AirPlay 2 ile de uyumlu.
Apple’ın müzik kutusu HomePod sadece şarkı çalmıyor elbette zira içinde Siri var. Siri’ye ”Hey Siri” komutu ile hitap ederek ona en iyi şarkıyı sorabilir, yada çalan şarkı hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun yanında Siri’ye hava durumu, anımsatıcı, trafik bilgisi gibi daha birçok şeyi sorabilirsiniz. Cihaz üzerinde Siri’nin sizi duyabilmesi için 6 adet mikrofon yer alıyor ve son sesteyken bile sizi rahatlıkla duyabiliyor.
Etkinlikte HomePod’un güvenilirliği de vurgulandı. Cihaz her zaman ”Hey Siri” komutunu dinlemeye ve bulmaya çalışsa da bu komutu duymadan hiçbir veriyi, konuşmayı sunuculara göndermiyor. Bununla birlikte gönderilen verilerde şifreli olarak gönderiliyor.
Apple HomePod, Aralık ayında, ABD, İngiltere ve Avrustralya’da satışa sunulacak ve fiyatı 349 Dolar olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.