Apple, Samsung'un Paralarına Göz Dikti!


Men are silhouetted against a video screen with Apple and Samsung logos as he poses with Samsung S3 and Samsung S4 smartphones in this photo illustration taken in the central Bosnian town of Zenica, August 14, 2013. REUTERS/Dado Ruvic (BOSNIA AND HERZEGOVINA - Tags: BUSINESS TELECOMS) - RTX12L6W

Neredeyse 5 yıldan beri süre gelen Apple – Samsung patent davası geçtiğimiz dönemde bir karara bağlanmış ve Samsung’un Apple’a 548 Milyon Dolar ödemesi gerektiği mahkeme tarafından kararlaştırılmıştı.
2011 yılında başlayan davada Apple ilk olarak 2 Milyar Dolar istemişti ancak itirazlar sonucu Samsung’un ödeyeceği tutar 548 Milyon dolara kadar düşürülmüştü. Samsung bu karar sonrası ABD Yüksek Mahkemesi’ne yine itirazda bulunduğunu açıklamıştı.
Şimdi ise Apple, yine bir patent ihlali sonucu Samsung’tan 179 Milyon Dolar tazminat talep ediyor. Samsung’un 2012 yılından beri patent ihlali gerçekleştirdiği 5 modeli öne süren Apple, Kaliforniya Bölge Mahkemesi‘ne başvurusunu Çarşamba günü gerçekleştirdi bile. Bahsi geçen modeller Samsung Galaxy S II Skyrocket, Samsung Epic 4G Touch, Samsung Galaxy S T-Mobile, Samsung DROID Charge ve Samsung Galaxy Prevail iken mahkemeden çıkacak karar merak konusu. Bakalım Samsung bu duruma ne tepki gösterecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.