Apple, Shazam'ı 400 Milyon Dolara Satın Alabilir!


Müzik bulan Shazam, karakter olan değil…

Bir süredir fısıltıları dolaşan ancak şimdilerde ciddi şekilde duyulan Apple‘ın Shazam‘ı satın alacağı iddiası gündeme girmiş bulunuyor. Bildiğiniz gibi Apple, müzik sektöründe de önemli bir oyuncu haline geldi ve Apple Music servisi ile rakipleriyle de rekabet halini sürdürüyor. Fakat Spotify‘ın hala arkasında olan Apple Music, Shazam satın alımı ile rakiplerini yakalamayı umuyor.
Aktarılanlara göre Shazam’ı geliştiren Shazam Entertainment, Apple ile halı hazırda çoktan satın alım anlaşması için imzaları attı ancak şimdilik bazı pürüzler görüşülüyor. Yakında da satın alımın resmen duyurulması bekleniyor. Apple’ın Shazam için sunduğu teklifin birkaç yüz milyon dolar olduğu belirtiliyor, bazı kaynaklar bu rakamın 400 Milyon dolar olduğunu aktarıyor. Shazam, 2015 yılında 1 milyar dolar değere ulaşmıştı ancak an itibarıyla o değerden çok uzak.
Apple’ın Shazam’ı satın alma nedenleri esasında azımsanmayacak büyüklükte. Shazam, 2013 yılından beri Spotify ile entegre çalışıyor ve bulunan şarkıları Spotify’da açıyor. Aynı zamanda iTunes müzik satışlarını güçlendirmek de yine bir başka neden olabilir. Bunun yanıda Shazam’ın Siri ile entegre haline getirileceği de bir gerçek. Şimdilik resmi açıklamalar yok ancak iddialar oldukça kuvvetli. Beklemede kalın.
#Kaynak: PhoneArea 
#Görsel Kaynak; Tapsmart


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir