Asus, Android 8.0 'O' Güncellemesi İle Yüklü Uygulama Sayısını Düşürecek | Dijitaller

Asus, Android 8.0 ‘O’ Güncellemesi İle Yüklü Uygulama Sayısını Düşürecek


Aklın yolu bir.

Asus sadece yeni ZenFone 4 modellerini tanıtmadı. Firma, ayrıca ileriki yazılım güncelleme yol haritası hakkında da detaylı bilgileri paylaştı. Görünen o ki firma artık güncelleme kısmında da kullanıcıları dinlemeye başlamış.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre tüm ZenFone 4 ve ZenFone 3 modelleri Android 8.0 ‘O’ güncellemesini ve yeni ZenUI 4.0 kullanıcı arayüz güncellemesini alacak. Asıl güzel şey ise Asus, önceden yüklü uygulama (Bloatware) sayısını güncelleme sonrasında düşürecek.

Bildiğiniz üzere ZenUI 3.5 sürümü ile birlikte tam 35 adet ön yüklü uygulama kurulu olarak geliyordu. Android 8.0 O (muhtemelen Oreo) ve ZenUI 4.0 ile birlikte bu sayı 13’e inecek. %63’lük bir azalma ile birlikte hatırı sayılır bir alan tasarrufu sağlanacak. ZenUI 4.0 daha sezgisel bir kullanımın yanında Twin Apps (tek cihazda iki sosyal medya hesabı) ve Page Marker adında yer imi uygulaması da gelecek.

Android 8 O’reo’ ile birlikte Picture in Picture (resim içinde resim-yüzen bir pencerede video izleme), geliştirilmiş Doze modu, çoklu ekran desteği, daha hızlı uygulama yükleme/açılışı ve sistem yükseltmeleri, geliştirilmiş WebView, yenilenmiş bildirim merkezi ve yeni emojiler gelecek.

ZenUI 4.0, ZenFone 4 ailesi piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra ZenFone 3 ailesini gelmeye başlayacak. Android O güncellemesi ise ilk olarak ZenFone 4 serisinden başlayacak. Firma, 2018’in ikinci yarısına kadar tüm cihazların Android 8 güncellemesi alacağını söylüyor.

#Kaynak; Asus

 

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asus, Android 8.0 ‘O’ Güncellemesi İle Yüklü Uygulama Sayısını Düşürecek

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz