Asus, CES 2017'de İki Üst Düzey Monitör Tanıttı


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
ASUS, CES 2017’de profesyonel kullanıcılar için geliştirdiği iki yeni üst düzey monitörünü tanıttı. Firma son kullanıcıya yönelik ürünlerinin yanında yine geleneğini bozmayarak üst seviye ve profesyonellere de hitap etmeyi sürdürüyor. Dilerseniz Designo Curve MX38VQ ve ProArt PA32U monitörlerin detaylarına geçelim.

Adından da rahatlıkla anlaşılacağı üzere kavisli ekrana sahip olan Designo Curve, IPS 37.5 inç büyüklüğündeki ekranı ile geliyor. Ekranında  3840x1600p çözünürlük sunan Asus, ayrıca monitörün ayaklık kısmında yer verdiği Qi kablosuz şarj desteği ile akıllı cihazlarınızın kablosuz olarak şarj edebiliyor. Tabi bunun için akıllı cihazda kablosuz şarjı desteklemeli -S7 Edge gibi. Harman Kardon ve ASUS SonicMaster teknolojileri ile donatılmış 8-Watt stereo hoparlörlerin yanında monitörde HDMI ve DP girişleri yer alıyor. 2017’nin 3. çeyreğinde pazara adımını atacak olan monitör 1099 Dolar fiyata sahip olacak.

Diğer monitör ProArt PA32U‘nun en dikkat çeken özellikleri arasında ise 32 inç ekranda 4K çözünürlüğü ve HDR desteği oluyor. Bunun yanında HDMI ve DP‘ye ek olarak iki adet Thunderbolt 3 girişi sayesinde de laptopunuzda ki çalışmanızı monitöre aktarabilir, çalışma alanınızı genişletebilirsiniz. Sahip olduğu Quantum Dot teknolojisisiyle beraber Rec.2020’nin% 85’ini, Adobe RGB’nin% 99.5’ini, DCI-P3’ün% 95’ini ve sRGB renk gamının % 100’ünü destekleyen monitör 2017’nin 3. çeyreğinde piyasaya girecek ve 799 dolar ile 1999 dolar arasında bir fiyat ile kullanıcı arayacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.