Asus, Madencilere Özel B250 Expert Mining Anakartını Duyurdu! | Dijitaller

Asus, Madencilere Özel B250 Expert Mining Anakartını Duyurdu!


Mining’cileri sevmiyorum.

Asus, resmi olarak bir süre önce madencilere ve ilgililerine özel B250 Expert Mining adından yeni anakartını duyurdu. Anlaşılacağı üzere anakart, madenciliği daha iyi hale getirecek bir takım geliştirmeler ile birlikte geliyor. Gelin detaylara bakalım.

Anakart üzerinde 3 adet ATX12V, Madenciler için optimize edilmiş BIOS, voltaj dengeleyici kapasitörler ve gelişmiş bir dizi özelliğe ev sahipliği yapıyor.

Detaylara baktığımızda anakartın B250 yongasına ve LGA 1151 soketine dayandığını görüyoruz. Tüm 7. ve 6. Nesil işlemcileri destekleyen anakart, çift kanal 2400MHz 32 GB DDR4 belleklere olanak tanıyor. Buna ek olarak CPU istikrarı için 6 fazlı DIGI + VRM de ayrıntılar arasında.

Depolama için 4 adet SATA III, 6 USB 3.1 ve 4 USB 2.0 çıkışları, arka panelde ise 4 adet USB 3.0, 2 adet USB 2.0, HDMI, Intel LAN (I219V Gigabit) bağlantı noktası ve Realtek ALC887 codec’i ile güçlendirilen 8 kanallı ses çıkışı bulunuyor.

Genişleme yuvası bakımından 18 adet PCI-e Gen 3.0 x1 ve 1 adet PCI-e Gen 3.0 x16  olmak üzere toplamda 19 adet genişleme yuvasının bulunduğunu görüyoruz.

İlerleyen dönemlerde AMD tarafından yayınlanacak bir sürücü ile 19 adet GPU kurulumuna ulaşacak olan Asus Expert Mining, hali hazırda şimdi multi-GPU olan 8 adet NVIDIA GPU ve 8 adet AMD GPU‘yu karma şekilde takmaya ya da 16 adet GPU kurulumuna izin veriyor. Ve bu dünyada tek. Ayrıca Asus, GPU kurulumları için ayrıntılı bir slay hazırlamış durumda.

Asus Expert Mining’in fiyatı ise gelecek hafta belli olacak.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asus, Madencilere Özel B250 Expert Mining Anakartını Duyurdu!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz