Asus Zenbo Robotu ile Tüm Dikkatleri Üstüne Çekti!


Asus yenilikçi ürünlerini Computex fuarında tanıtmaya devam ediyor. Firma kısa süre önce fuarda tanıttığı Zenbo adlı akıllı robotu ile adeta devrim yaptı diyebiliriz. Zenbo esasında ev için tasarlanan ve aileye yardım etme amacıyla yaratılan bir akıllı robot. Ayrıca bu robot evdeki diğer akıllıları da kontrol edebiliyor.
Ailedekilere bir nevi arkadaşlık yapmak için tasarlanan Zenbo, sesli komutlar ile yönetiliyor ve ayrıca sesli şekilde geri bildirimlerde bulunabiliyor. Bünyesinde bir de dokunmatik ekran bulunduran akıllı robot, bu ekranında çeşitli etkileşimleri bizlere sunuyor. Örneğin antrenman saati, randevu tarihi veya ilaç saati gibi. Ek olarak içerisinde kamera barındıran Zenbo, fotoğraflar çekebildiği gibi uzaktan da kontrol edilebiliyor.zenbo (1261 x 557)
Tüm bunların yanı sıra sosyal medya hesaplarında paylaşım, video aramaları, TV izleme, hikaye okuma gibi özelliklerinin yanı sıra evdeki diğer akıllı TV, klima, kapı zili ve aydınlatma sistemi gibi eşyaları da kontrol edebilen robot adeta ”Jetgiller’de ki robot hizmetçisi Rosie’yi” andırıyor. 599 Dolar fiyat etiketine sahip olan robotun çıkış tarihi ise henüz belli değil. Unutmadan, aşağıdaki videoyu izlemenizi ve tatlımı tatlı Zenbo’yu görmenizi öneririm.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.