Asus ZenBook 3 Deluxe; İnce, Şık ve Güçlü


CES 2017 hakkındaki diğer tüm yazılarımızı buradan takip edebilirsiniz.
Bazılarınız biliyordur; Hali hazırda zaten piyasada ZenBook 3 ultrabook’lar bulunuyor. Fakat Asus, bu modelleri hem revize etti hemde yeni bir model olan ve daha gelişmiş yetenekler sunan ZenBook 3 Deluxe ile CES 2017’de karşımıza çıktı. Oldukça şık bir tasarıma ve kompakt bir yapıya sahip olan  ZenBook 3 Deluxe, her zaman yanınızda taşımak isteyeceğiniz nadir cihazlardan biri olabilir.
Tamamı bütün alüminyum gövdeden imal edilen ve 40 aşamalı bir mühendislik sürecinden geçen  ZenBook 3 Deluxe, Zen tasarım dilini en iyi yansıtacak şekilde dizayn edilmiş durumda. Havayolu standartlarında bir alüminyum materyalden imal edilen cihaz sadece 1.1kg ağırlığında ve 12.9mm kalınlığında.

Ekran tarafında ise neredeyse çerçevesiz bir görüntü sunan Asus, 14 inç büyüklüğündeki ekranı 13 inç şasinin içerisine yerleştirmeyi başarmış. Gorilla Glass 5 ile korunan ekran 1920x1080p çözünürlüğe sahip. Ekranın gövde oranının yüzde 77 seviyesinde olduğu cihaz NTSC renk gamının da yüzde 72’sini destekliyor.

Donanım tarafında gücünü Intel’in 7. Nesil Kaby Lake işlemcilerinden olan Core i7 7500U ve Core i5 7200U’dan alan cihaza grafik tarafında ise dahili Intel HD 620 birimi eşlik ediyor. Bellek tarafında 16 GB ve 8 GB 2133 MHz bellekler ile gelen ZenBook 3 Deluxe, depolama tarafında ise normal SATA SSD’lerden 3 kat daha hızlı 1TB PCle SSD’ye sahip. Aynı zamanda yine alt varyantlarda 512 GB PCle ve 256 GB  Sata SSD seçenekleri de mevcut.
Bağlantı seçenekleri tarafında ise bünyesinde 3 adet Type C portu bulunduruyor, – Normal ZenBook 3’de bir tane vardı- bunlardan iki tanesi Thunderbolt 3.0 teknolojisini destekliyor. Bu sayede iki adet 4K ekrana görüntü aktarımı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cihazın soğutma tarafında yalnızca 0,3 mm kalınlığında bir sıvı-kristal polimer fan ve 3mm kalınlığında ısı boruları bulunurken cihazın batarya kullanım süresi ise 10 saate kadar olduğunu belirtiyor Asus. Bunun yanında batarya 49 dakikalık şarj ile %60 seviyesine çıkabiliyor.
Asus ZenBook 3 Deluxe, Mavi ve Gri renk seçenekleriyle 1699 dolardan başlayan fiyatlarla Mayıs ayından itibaren satışa çıkacak.
Kaynak; Asus


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir