Asus Zenfone 3'te Parmak İzi Okuyucusu Olabilir!


Ülkemizde ve dünya genelinde fiyat performans cihazları ve Zenfone serisi ile büyük bir başarı ve ilgi yakalayan Asus, yeni modeli olacak Zenfone 3’te parmak izi okuyucusu kullanabilir. Özellikle bu yıl parmak izi okuyuculu telefonların yaygınlaşması ve orta seviyeye kadar bu özelliğin düşmesi kullanıcıların ilgisini ve tercihini çekiyor.
Gelen bilgilere göre Asus, başta Zenfone 3 olmak üzere bazı modellerinde parmak izi okuyucu sensörünü kullanabilir. 2016 yılının mayıs veya haziran aylarında çıkması beklenen modele parmak izi okuyucusunu lan Microelectronics ve Goodix firmalarının hazırlayacağı öne sürülüyor.
 
Ek olarak söylentilere göre parmak izi okuyucu sensörü üretmek artık düşük maliyete indiğinden telefonların fiyatlarına doğrudan etki eden bir faktör olmaktan çıkmış durumda. Bu durumda gelecek Zenfone 3’ün de yine iddialı bir fiyattan çıkacağını söylemek pek yanlış olmaz. Ayrıca Asus’un 2016 yılında 30 Milyon cihaz satacağı da ön görülüyor. Firma bu yıl 20 Milyon civarı cihaz sevkiyatı gerçekleştirmişti.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.