Asus ZenFone 5Z Özellikleri ve Fiyatı; Güçlü, Modern ve Çentikli | Dijitaller

Asus ZenFone 5Z Özellikleri ve Fiyatı; Güçlü, Modern ve Çentikli


Çentikli çekici

Geçtiğimiz MWC 2018 kapsamında Asus, yeni ZenFone 5 ailesini resmen tanıttı. Serinin amiral gemisi ise ZenFone 5Z oldu. Seride ayrıca ZenFone 5 ve ZenFone 5 Lite’da yer almakta ancak onlara bir sonraki haberimizde yer vereceğiz.

ZenFone 5Z’ye dönecek olursak her şeyiyle üst seviyeye hitap ettiğini söylemeliyiz. Ayrıca yazının sonunda belirteceğimiz fiyatı da telefonun en vurucu yeri olabilir. ZenFone 5Z’de Essential Phone ve iPhone X gibi çentik tasarımı bulunuyor (buna sahip telefonlar artacak). Çentik tasarım sayesinde cihazın ön yüzünde ekran olmayan sadece alt çerçeve bulunmakta. Kasanın içerisine konumlandırılmış ekran ise 6.2 inç büyüklüğünde 19:9 formatında 2246×1080 çözünürlüğünde. Genel tasarımsa ise dairesel Zen dizaynı dikkatleri çekiyor.

Donanım tarafındaysa ZenFone 5Z’nin üç varyantı bulunuyor. Bunların hepsinde en yeni Snapdragon 845 yongası kullanılırken farklılıklar RAM ve depolama alanında yaşanıyor;

  • 4 GB RAM 64 GB Depolama
  • 6 GB RAM 128 GB Depolama
  • 8 GB RAM 256 GB Depolama

Kamera tarafındaysa cihazın arkasında çift kamera kurulumunu görüyoruz. Ana kamera 12 MP F/1.8 diyafram açıklığına ve 1.4 micron piksel büyüklüğüne sahip, karanlık ortamlarda iddialı. İkinci kamera ise 8 MP ve 120 derece geniş açı çekimler için hazırda bekliyor. Ön kamera da 8 MP ve ZenMoji adında hareketli emojiler yapılabiliyor. Aynı iPhoneX ve Galaxy S9’da olduğu gibi (bu özelliğide daha çok göreceğiz). Yaptığınız emojileri diğer uygulamalarda kullanabileceksiniz.

Kamera kısmında yapay zeka da yine öne çıkıyor. Çekceğiniz objeleri ve sahneyi algılayan yapay zeka otomatik olarak 16 farklı ayarı uygulayabiliyor. Fotoğraf düzenleme alışkanlıklarınızı da öğrenen telefon sonraki düzenlemeleri otomatik yapabiliyor. Yapay zeka aynı zamanda sistemi de kaput altında optimize ediyor.

Telefonun pek çok yerinde yapay zeka desteğini gördüğümüz ZenFone 5Z, 3300mAh bataryası ile tüm bunlara hayat veriyor. Her şeyiyle dopdolu bir paket sunan telefonun başlangıç fiyatı ise 499 Dolar. Evet ucuz değil ancak rakiplerine göre oldukça uygun bir fiyat söz konusu.

Kaynak; Asus

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asus ZenFone 5Z Özellikleri ve Fiyatı; Güçlü, Modern ve Çentikli

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz