Asus, ZenFone C'yi Duyurdu


Asus‘un artık mobil pazarda adını sık duyduğumuz firmalardan biri haline geldiğini görüyoruz. Sektöre Zenfone serisi ile giren Asus bu seri adı altında telefonlarını piyasaya sürmeye devam ediyor. Asus ZenFone 5 ve ZenFone 6 ülkemizde gerçekten iyi bir satış başarısı yakalamış durumda.
Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ZenFone C‘de bu durumu devam ettirecek gözüküyor. Giriş seviyesi bir model olan telefon klasik Zen tasarımından faydalanmış.
Donanım anlamında ise Intel’in Atom işlemcilerinden Z2520’yi kullanıyor. Bu işlemci 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekten oluşuyor. Grafik tarafında PowerVR-SGX544 MP2 birimi kullanılıyor. Aynı model ZenFone 5 ve 6’da kullanılmıştı. Tabi buradaki biraz kırpılmış hali.
Bununla birlikte 5 megapiksel çözünürlüğünde PixelMaster teknolojisinde arka kamera ve VGA çözünürlüğünde ön kameraya sahip. Ayrıca 1 GB RAM, 8 GB depolama alanına (64 GB arttırılabilir) sahip.
Ekran tarafında ise 4.5” 480 x 854 çözünürlüğünde ve 218 ppi yoğunluğuna sahip bir panel tercih edilmiş. Ekranın kasaya oranı ise %61 seviyelerinde. Biraz düşük ama giriş seviyesinde kabul edilebilir bir değer. Ekran Oleofobik kaplama ile korunmuş. Yani kirlenmelere karşı son derece dayanıklı. 2100 mAh gücünde batarya günü çıkarmanıza yetecektir. Cihazın 149 gr ağırlığında olması rakiplerine göre biraz ağır olmasına neden olmuş. Android 4.4.2 işletim sistemi ile gelen cihaz Siyah, beyaz ve kırmızı renklerine sahip. Fiyat konusunda kesin bir bilgi yok ancak 100$ seviyelerinde olması bekleniyor. Bu ay içinde piyasada olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.