Atasay, Giyilebilir Teknoloji Alanına Adım Atıyor!


Türkiye’nin en köklü mücevherat firmalarından olan Atasay, 75 yıldır alyans, küpe ve mücevherleri ile hizmet etmekte. Oldukça çeşitli bir ürün gamına sahip olan önemli firmalarımızdan olan Atasay, artık teknolojiyle bir olarak giyilebilir teknoloji alanına Smart Jewelry ve Smart Business ürünleriyle giriş yapıyor.
İstanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarı (Istanbul Jewelry Show) kapsamında geçtiğimiz Mart ayında aslında bu ürünlerin duyurusu yapılmıştı, genel lansman ise bugün gerçekleştirildi. Atasay,  Smart Jewelry adı altındaki ürünleriyle kadınların, Smart Business ürünleriyle erkeklerin ilgisini çekmeye çalışacak. Smart Jewelry  ailesi kolye, yüzük ve bileklik tasarımlarına sahip olacak ve bu ürünler içerisine kişiye özel video, görsel veya bir mesaj (Evlilik teklifi, aşk mesajı vb.) barındırabilecek. Smart Business ise daha çok adından da anlaşılacağı üzere iş sektörüne odaklı. Kol düğmesi ve yüzük ürünlerini barındıran aile, içerisinde kartvizit bilgilerini barındıracak.
1469783380_smartjewelery
 
Elbette bu ve benzer hamleleri yurt dışında sık sık görüyor ve şahit oluyoruz. Ülkemizden de bu alanda ilk atılımlardan birini yapan Atasay’a da teşekkür etmek gerek. Ama belirtmek gerekir ki bu ürünleri Nesnelerin İnterneti kapsamında düşünüldüğümüzde temel prensipleri yerine getirmediğini görüyoruz, yani nesneler birbiri ile bağlantılı değil. Atasay’ın bu alanda daha ciddi atımlar atacağını umut ediyoruz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.