Bir O Kadar Güzel, Bir O Kadar Pahalı; Huawei Mate 9 Porsche Edition | Dijitaller

Bir O Kadar Güzel, Bir O Kadar Pahalı; Huawei Mate 9 Porsche Edition

Az evvel paylaştığımız Huawei Mate 9 güzel ve güçlü bir telefondu ancak onun kardeşi olan Huawei Mate 9 Porsche Edition ise güçlü olmasının yanında özel bir cihaz. Sınırlı sayıda üretilecek olan Mate 9 Porsche Edition aynı zamanda kardeşinden ayrılan birkaç özelliği de beraberinde getiriyor.

İlk olarak ekran konusundan başlamak gerekirse farklılık olarak Porsche Edition’da  çift taraftan kavisli QHD AMOLED ekran bizleri karşılıyor. Her iki taraftan kavis yapan ekran arka tarafın da kavisli yapısıyla birleşerek görselliği arttırıyor. Arka ve önde olan kavisler sayesinde cihazın kenarları 3mm inceliğe ulaşıyor.

pd_charge_575px

Ayrıca ön panelde  Porsche Edition yazısına yer veren Huawei, arka tarafta ise ”pd” harflerinden oluşan lazer işlemeli bir logoya yer vermiş. Donanımsal anlamda büyük ölçüde Mate 9’a benzeyen Porcshe Edition, bir iki ufak değişikliğe sahip. 6GB LPDDR4 RAM ve 256GB UFS 2.0 depolama farklılık ortaya koyan cihaz asıl farklılığı fiyatında yapıyor. Satışına ise önümüzdeki haftalarda başlanacak olan model tam 1395 Avro etikete sahip.

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Girdiğiniz bilgiler üçüncü şahışlarla paylaşılmaz. Zorunlu alanlar: *