Bir Zamanların Önemli İsmi Pebble, Fitbit'e Satılıyor


Pebble giyilebilir akıllı cihazlar pazarının en önemli isimlerinden biri konumunda. Pazarda öncülük yapması kendisine büyük avantajlar getirmiş, akıllı saatlerinde sunduğu uzun kullanım ömrü de kullanıcılardan ilgi görmesini kolaylaştırmıştı. Bildiğiniz gibi Pebble, 2012 senesinde bir Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkmıştı. Ne var ki, şimdilerde Fitbit’e satılmanın eşiğinde.
2012 yılında önemli başarılara imza atan Pebble, sonrasında Samsung, LG, Apple ve Sony gibi önemli dev isimlerin pazara girmesiyle beraber düşüşe başlamıştı. Artan rekabet ortamının altında kalan Pebble’ın aslında bu durumu pekte sürpriz değil. Tabi kötü gidişattan biraz da pazar sorumlu zira akıllı saat pazarında %52 civarında bir daralma söz konusu ki bu Pebble’ı çok olumsuz etkiledi.
Öte yandan Mart ayında iş gücünün yüzde 25’ini keseceğini açıklayan Pebble için artık yolun sonu göründü. Yolun sonunda bekleyen ışık ise fitness cihazları alanının lideri Fitbit. Satın alım için görüşmelerin başladığı ve havanın da olumlu geçtiği belirtiliyor. Henüz satın alım için bir tutar belirtilmiş değil ancak Pebble’ın kötü durumu düşünüldüğünde ortada büyük bir meblağın olmayacağı anlaşılacaktır.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.