Bitcoin Piyasası Çin İçin Oldukça Endişeli | Dijitaller

Bitcoin Piyasası Çin İçin Oldukça Endişeli


Sanal paraların sıkıntılı süreci

Sanal Paralar – Kripto Paralar son haftalarda gerçekten ciddi sıkıntılar ile uğraşıyor. Bu sıkıntıların kaynağı ise doğudaki Çin. Çin Hükümeti geçtiğimiz hafta aldığı karar ile kripto para birimleri ile finansman sağlama yöntemi olan ICO’ları yasaklamıştı.

Bu hamle neredeyse tüm kripto para birimlerinde ciddi düşüşe neden olmuştu. Bitcoin’de bu düşüş %18 gibi sert bir düşüş olarak gerçekleşmişti. Fakat WSJ tarafından gelen bilgilere bakacak olursak yasaklamalar devam edecekmiş gibi görünüyor. Öyleki gelen bilgiler Çin’in, ülke genelindeki tüm tüm Bitcoin borsalarını kapatacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Bu kulaktan dolma bilginin haber yapılması bile Bitcoin’in 100 Dolar değer kaybıyla sonuçlandı. Kulaktan dolma bilgi diyoruz zira şimdilik hiçbir resmi makam konuyla ilgili bir açıklama ya da onay mesajı vermemiş durumda. Hatta bir süre önce bu iddialar ilk olarak Çin medyasında ortaya atılmış ancak bunlar yalanlanmıştı. WSJ’ye göre iddialar doğru ve hükümet çoktan yasaklama emrini vermiş durumda. Dolayısıyla sürecin birkaç ayda tamamlanacağı iddia ediliyor.

Çin’in bu hamlesi doğruysa gelecek Bitcoin için karanlık diyebiliriz. Zira ülke, Bitcoin ticaretinin kalbi konumunda. Bitfinex, OkCoin ve BTCC platformları geçtiğimi ay küresel Bitcoin ticaretinin %45’ini sırtlamıştı.

Tekrar belirtelim, şimdilik bu bilgilerin tamamı söylentiden ibaret. Ancak yasaklama olursak Bitcoin’in çok sert bir düşüş yaşayacağını şimdiden belirtelim.

#Kaynak; The Verge

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin Piyasası Çin İçin Oldukça Endişeli

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz