BlackBerry Leap Tanıtıldı


BlackBerry MWC 15 kapsamında tanıttığı BlackBerry Leap‘ı duyurdu. Temel anlamda daha çok genç kesimin hedef alındığı modelde fiziksel klavye bulunmuyor. Bunun yerine tam dokunmatik ekrana yer verilmiş. İşletim sistemi olarak BlackBerry OS 10.3.1 ile geliyor.
blackberryleap
Donanım bazında Samsung Galaxy S6 veya HTC One M9 kadar güçlü olmasa da firma açısından önem taşıdığını belirtelim. Uygun bir fiyatlı telefon olması beklenen BlackBerry Leap Qualcomm’un Snapdragon 400 plus işlemcisi kullanıyor çift çekirdekli ve 1.5 GHz hızında çalışan yongaya Adreno 305 grafik birimi eşlik ediyor. 16 GB depolama ve 2 GB RAM‘e sahip eğer istenirse 128 GB‘a kadar hafızası arttırılabilir. Cihazın arka tarafı da bulunan 8 MP kamera Full HD 30FPS videolar çekebiliyor, on tarafta bulunan 2 MP değerindeki kamera ile 720p formatın da videolarda çekilebiliyor. 5” büyüklüğünde 720p ekranı ile telefon kullanıcılarına hizmet edecek. Batarya tarafında 2800 mAh pil iyi bir kullanım senaryosu verecektir. Ayrıca 9.5mm kalınlığında olan telefon kalın olmakla birlikte çerçeveler de göze pek hoş gelmiyor. Fiyatı ve çıkış tarihimi henüz belirtilmiş değil, güncel haberlerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın. Cihazın tanıtım videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.