BlackBerry Z20 Ortaya Çıktı


BlackBerry üzerindeki ölü toprağı atmaya çalışıyor. Güzel cihazlar çıkarabilirse pazar payında belkide WindowsPhone’a daha çok yaklaşabilir.
Yeni cihazları 2015 Şubatın’da satışa çıkması bekleniyor. Üzerinde Z10 gibi fiziksel klavye bulunmuyor ki yeni modellerinin de böyle olması gerek rekabet açısından.
Z20’de donanım bazında SnapDragon S4 işlemci kullanılıyor. Bu işlemci 1.5 GHz hızında çalışan çift çekirdekli bir yapıya sahip. Grafik tarafında ki yükü Adreno 225 GPU’su çekiyor.
2 GB Ram bulunan cihazda ekran tarafında 5” 720p bir ekran bizi karşılıyor fakat ekranın IPS mi AMOLED’mi yoksa farklı bir ekran teknolojisi mi olduğunu bilmiyoruz.
Ayrıca arkada 8 MP led flashlı bir kameraya, ön tarafta 2 MP bir kameraya sahip. Bu donanıma güç veren batarya ise 2800 mAh boyutunda. Batarya 1 günü rahat çıkaracağını söylesek yanılmış olmayız. Zira BlackBerry OS pil konusunda iyi bir işletim sistemi.
Fakat Cihaz biraz kalın kalmış 9.5 mm kalınlık bu dönemde kalın bir telefon olarak sınıflandırılmasına neden olabilir.
Bağlantı özellikleri ise çift taşıyıcılı LTE, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.0, DLNA ve Miracast bağlantılarını bünyesinde bulunduruyor.
gsmarena_002


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir