Bu GTX 1080 Tam Dört Slot Kaplıyor!


Colorful kısa süre önce düzenlediği CGU 2016 (Colorful Games Union) etkinliği kapsamında yeni donanım bileşenlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıttığı bir çok farklı donanım parçaları arasında firmanın en dikkat çekeni ise iGame GTX 1080 KUDAN oldu.
Teknik veriler bakımından normal GTX 1080 modellerinden çokta farklı olmayan  iGame GTX 1080 KUDAN aslı farklılığı soğutucu alanında yapıyor. Kart esasında kendi alüminyum soğutma bloğu ve üç fanı ile üç slot yer kaplıyor ancak arka plakaya konumlandırılan ek su bloğu sayesinde kart tam dört slotluk alanı kaplıyor. Ancak sıvı soğutma bloğu çıkarılabilir bir yapıya sahip. Dolayısıyla kart aslında hybrid soğutma sistemine sahip.
colorful-igame-gtx-1080-kudan_8
Bu kadar soğutma telaşına ne gerek var diyebilirsiniz ancak kartın asıl amacı yüksek OC deneyimi – zaten kart fabrika çıkışlı haliyle Boost ile 1936MHz seviyesine rahatlıkla çıkıyor -. Zira hız aşırtma işlemi gerçekleştirirken kartın sıcaklık dengesini iyi tutmak gerekiyor. Bunun içinde iyi bir soğutma şart. Ayrıca kartın üzerinde bir de OC tuşu yer alıyor. Bu tuş sayesinde farklı BIOS’lara geçiş yapılabiliyor.
colorful-igame-gtx-1080-kudan_2
Fiyatlandırma konusunda herhangi bir şey paylaşılmış değil, ancak bu kartın 799 – 899 Dolar civarında oldukça yüksek bir fiyattan kullanıma sunulmasını bekleyebiliriz. Ek olarak Colorful iGame GTX 1080 KUDAN’ın Aralık / Ocak ayında piyasaya çıkması bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.