Bu konsol artık şarj aletsiz satılacak


Nintendo’nun taşınabilir oyun konsolu Nintendo DS‘in yeni güncellemesi olacak 3DS XL‘in şarj aletini kutuyla beraber satılmayacağı açıklandı.
ABD’de yakında satışa çıkacak DS’in yeni güncellemesi olan 3DS XL’i 199 dolar ödeyerek satın alan kullanıcılara, Nintendo kutuya şarj aleti koymayarak büyük bir sürpriz yaşatacak çünkü oyun konsolunu şarj aleti olmadan şarj edip çalıştırabilmek mümkün değil. Böylece oyuncular ilk kez Nintendo mobil oyun konsolu alıyorlarsa bir de şarj aleti almak zorunda kalacaklar.
Neyse ki evlerinde Nintendo DS oyun konsoluna sahip olanlar, eski şarj aletini yeni aldıkları konsol için de kullanabilecekler. Böylece ikinci bir şarj aleti için fazladan para ödememiş olacaklar. Nintendo, bu ilginç stratejisi ile eski DS kullanıcılarının daha küçük bir ödemeyle yeni konsola geçmesini sağlamak istiyor. Yeni aldığınız cep telefonunun içinden şarj aleti çıkmadığını görüp yeni almak zorunda olduğunuzu hayal edin. Fiyatına bakarak alan yeni kullanıcılarına kötü bir sürpriz yapacak gibi görünüyor.


1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.