Caper VIA F1 Tanıtıldı; Çift Kamera, 4 GB RAM ve Diğer Her Şey


Ülkemizde artık yerli markalarımızdan kaliteli telefonlar görmeye başladığımız bir gerçek. Casper’da son dönemde çıkardığı akıllı telefonlarıyla güzel bir ivme yakalamış durumda. Bu çizginin son noktası ise Casper VIA F1 oldu.

Bugün gerçekleştirilen bir basın etkinliği kapsamında resmen tanıtılan Casper VIA F1, firmanın en tepe modeli olarak konumlandırılıyor. Tasarımsal açıdan çok farklı şeyler barındırmasa da çift kamerası ile ön plana çıkmayı başaran cihaz yekpare alüminyum kasasıyla premium hissiyetını güçlendiriyor.

Sahip olduğu 5.5 inç ekranda Full HD çözünürlük sunan VIA F1’in ekranı Gorilla Glass 3 ile korunmakta. 2.5D kıvrımlı bu ekrana gerekli gücü ise MediaTek Helio P10 yongası veriyor. 2GHz hızında çalışan 8 çekirdekli bu işlemciye grafik tarafında Mali T860 birimi eşlik ediyor. Yonganın performansı orta seviye için ideal diyebiliriz.
Cihazın kamera tarafı ise aslında en öne çıkan tarafı. 13MP + 5MP olmak üzere arka tarafta çift kameranın bulunduğu model bu sayede dinamik aralığı daha iyi fotoğraflar çekebiliyor ve çekilen fotoğraflarda bokeh efekti uygulanarak güzel enstanteneler elde edilebiliyor. Flash destekli ön kamerada yine 13 MP çözünürlüğe sahip. Selfie tutkunları için oldukça güzel.

Telefonun bellek tarafında ise 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı bizleri karşılıyor. Depolama, microSD kart ile genişletilebiliyor. Parmak izi okuyucusuyla gelen Casper VIA F1’e gerekli enerjiyi ise 3000mAh gücünde batarya sağlıyor. 154.2 mm x 76.4 mm x 7.4 mm boyutlara sahip telefon Android 6.0 Marshmallow ile kutudan çıkacak. Bu bağlamda Android 7.0 Nougat ile gelmemesi büyük eksik.
Cihaz an itibariyle satın alınabilir ve fiyatı ise 1.899 TL.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.