Çerçevesiz Xperia C5 Ultra Geliyor


Sony tarafında eleştirilerin en büyüğü modellerde ki kalın çerçeveler yönündeydi. Firma’nın eleştirileri doğrultusunda Lavender kod adlı çerçevesiz bir model üzerinde çalıştığını biliyoruz. Model hakkında sızdırılan görseller ve bilgiler de çerçevesiz ekranı doğruluyordu. Kısa süre önce Sony tarafından da bu bilgiler kullanım kılavuzu rehberi ile kısmen teyit edildi.
Xperia-C5-Ultra-manual (2) (1176 x 730)
Kılavuzda görünen görseller telefonun donanımı hakkında bilgiler vermese de tasarımsal ve dış bileşenleri hakkında bilgiler vermekte. Xperia C5 Ultra, 64-bit 8 çekirdekli MediaTek MT6752 yonga, 2GB RAM, 5.5” FullHD ekran, 16 GB arttırılabilir depolama alanı ve nano SIM ile gelecek. Kamera tarafında ise net bilgiler bulunmuyor ancak arka tarafta 13MP ana kamera bulunacağına kesin diyebiliriz. Ön yüzde ise flaşlı 13MP veya 5MP bir sensör yer alabilir. Stereo hoparlör deneyimi bu modelde olmayacak gibi görünüyor. Alt tarafta hoparlör yer alırken üst tarafta ahize yer alıyor. Tasarımı çerçevesiz ekran güçlendirse de üst ve alt taraf hala kalın özellikle üst bölüm oldukça kalın. Model IFA 2015 fuarında tanıtılabilir.
Xperia-C5-Ultra-manual (640 x 676)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.