CES 2016; Huawei Mate 8 Hakkında Her Şey!


Huawei sonunda beklenen bombayı patlattı. Uzundur beklenen modeli Mate 8 tanıtıldı ve satışa çıkacağı yerler ver fiyatı belirlendi. Donanımına göre aşırı pahalı olmasa da yinede cihaz fiyat olarak üst segmette yer alacak. Dilerseniz cihaz hakkında detaylara geçelim.
CX-eEUYVAAAQ-ec
Ek olarak belirtmekte fayda var cihaz hali hazırda Asya pazarında satışa sunulmuş durumda. Huawei’nin farklı pazarlara farklı zamanlarda girmesini çözebilmiş değilim.

Huawei Mate 8 Özellikleri

Phablet sınıfına giren Mate 8, tamamı metal kasasında ince çerçevelerinin arasında 6” Full HD ekranı barındırıyor. Huawei üretimli Kirin 950 SoC biriminden gücünü alan telefon 3GB/4GB RAM ile desteklenmiş.
CX-espKUsAE9IDA
Cihazın depolama alanı 32/64GB olarak belirlenirken hafızayı microSD kart ile 128GB’a kadar arttırabiliyorsunuz. Cihazın ana kamerası 16MP çözünürlüğünde, faz algılamalı Sony IMX298 sensörünün yer aldığı kamerada 3 yönlü OIS teknolojisi de yer almakta.
CX-eejrUEAAHjav
Cihazın ön tarafında ise 8MP selfie kamerası bulunuyor. Tüm bunlara gerekli enerjiyi ise 4100mAh batarya sağlıyor. Android 6.0 Marshmallow‘un çalıştığı cihazda parmak izi okuyucusu da yer almakta. Söylemekte fayda var ekranın kasaya oranının yüksek olması telefonu çok daha kompakt hale getirmiş.
CX-fdDxUEAAxHEF

Huawi Mate 8 Fiyatı ve Çıkış Tarihleri

gsmarena_001
İlk olarak Avrupa, Orta Doğu, Güney Afrika, Meksika ve Çin’de satışa sunulacak cihaz maalesef ilk aşamada ülkemize gelmiyor. Yukarıda ki resimden ilk aşamada satışa çıkacağı ülkeleri görebilirsiniz. Ancak söylenenlere göre resimdeki listedeki ülkelere yılın 1. çeyreği içinde satışlar başlayacak, ülkemizi ise cihazın yılın 2 çeyreğinde gelmesi bekleniyor. Ürünün fiyatlandırması ise şu şekilde.

  • 32GB depolama / 3GB RAM = 599€
  • 64GB depolama / 4GB RAM = 699€

gsmarena_002


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. hocam bende şuan mate 8 32gb var huawei swype klavye kullaniyor klavye sadelik ve istediğim büyüklüğe ayarlayabiliyorum memnunum fakat bu otomatik tamamlama var klavyenin özelliklerinden bütün ayarlari kapattım ama tahmin kapanmıyor malesef nasil kapatabilirim yardımcı olma sansin varmı ?