CES 2017; Lenovo VR Gözlüğü İle Oyuna Dahil Oluyor!


Lenovo, bize Microsoft’un Windows Holografik platformu ile çalışan bir prototip cihazı olan ilk VR setini gösterdi. Firma tarafından açıklananlara göre kendi VR setleri, Oculus Rift veya HTC Vive gibi diğer setlerin yanında, belirgin şekilde daha küçük ve daha hafif olacak.
Lenovo’nun açıklamasına bakacak olursak nihai ürün yaklaşık 350gr ağırlığa sahip olacak. HTC Vive’ın 555gr ağırlığa sahip olduğunu düşündüğümüzde bu çok iyi bir değer. Ayrıca Oculus Rift’e göre de 100-150gr daha hafif. Öte yandan Vive ve Rift ağır yapılarına rağmen tüm ağırlıkları burun kemiğimize odaklanıyor ve başımızın arkasından da bunları bağlıyoruz. Fakat Lenovo VR çözümünde ağırlık burun kemiğimiz yerine alnımızda konumlanacak.

Lenovo’nun VR çözümünde diğerlerinde olduğu gibi iki adet mercek ve ekran bulunuyor. Bu ekranlar 1040×1040 piksel çözünürlüğe sahip. Bu bağlamda baktığımızda Oculus’un ve Vive’ın daha yüksek çözünürlüğe sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. VR için çözünürlüğün yüksek olması kaliteyi doğrudan etkiliyor. Ek olarak aygıt üzerinde gömülü iki kamera da bulunuyor.
Lenovo VR hakkında bildiklerimiz şimdilik bundan ibaret. Henüz ortada ticari bir ürün bulunmuyor ve firma da net bir çıkış tarihi vermekten kaçınıyor. Muhtemelen yıl sonunda raflarda olacağını düşündüğümüz cihazın fiyatı ise aslında en önemlisi. Diğer seçeneklerin aksine Lenovo VR, 400 dolardan daha düşük bir fiyata sahip olacak.
Kaynak; Engadget The Verge


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir