CES 2017; PowerRay Sualtı Drone'u ile Usta bir Balıkçı Olabilirsiniz


Sahile, denize veya bir göle balık tutmak için gitmek çok zevkli olsa da oltanızı yanlış yere attığınızda canınız epey sıkılabilir. Balıkların olduğu yeri tahmin etmek ve oltayı atmak uzunca yıllarda birikmiş bir tecrübe istiyor fakat PowerVision firmasının PowerRay sualtı drone’u sayesinde artık tecrübeye ihtiyacınız yok.
PowerRay, sahip olduğu sonar bileşeni sayesinde 40 metreye kadar olan balıkların yerini adeta size bildiriyor. 30 metre derinliğe kadarda dalabilen cihaz sualtında size canlı görüntü aktarımı yapabiliyor. Sahip olduğu 12MP kamerası ile 4K çekimlerin yanında Wifi aracılığıyla 1080p canlı görüntü aktarımı yapabilen PowerRay, fotoğraflar da çekebiliyor. Bunun yanında sualtında topladığı verileri canlı görüntüyle beraber iOS veya Android uygulaması aracılığıyla size izleyebiliyor.
Yetenekleri sadece bununla sınırlı olmayan PowerRay, aynı zamanda balıkları ışıklı yemleme sistemiyle de adeta kucağınıza çekiyor. Bitti mi? Hayır! Tüm bu özellikler sizin için yeterli değilse PowerVision firması PowerRay’i kontrol etmeniz için bir de sanal gerçeklik gözlüğü geliştirmiş durumda. VR gözlük sayesinde kafa hareketlerinizle sualtı drone’unu kontrol edebileceksiniz.
PowerRay, 27 Şubat’ta ön siparişe açılıyor. Bir fiyat bilgisi açıklanmış değil ancak firmanın diğer ürünlerine baktığımızda ucuz olmayacağı kesin.

Kaynak; PowerVision


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.