C. Nolan'dan Yeni Şaheser; Dunkirk, Eleştirmenler Tarafından Beğenildi | Dijitaller

C. Nolan’dan Yeni Şaheser; Dunkirk, Eleştirmenler Tarafından Beğenildi


Christopher Nolan

Christopher Nolan‘ı aslında hepiniz duymuşsunuzdur. Ya da %100 şu filmlerinden birini mutlaka izlemişsinizdir; The Dark Knight üçlemesi, Interstellar, Inception ve Prestige. Şimdi ise yine sinemaya harika bir film ile daha giriyor; Dunkirk.

Eleştirmenler tarafından oldukça beğenilen ve hatta Fandango editörü Erik Davis, Dunkirk’ü film çekme konusunda ustalık dersi olarak niteliyor ve her yönünü beğendiğini dile getiriyor. ABD’de yapılan özel küçük bir gösterimde eleştirmenlere izletilen film hakkında genel kanı ise şu; ”Nolan, yine harika bir işe imza atmış” Öte yandan izleyenler, filmin mümkünse IMAX seçeneğinde izlenmesi gerektiğini de belirtiyor.

Genel olarak çok sevilen yapım hakkında olumsuz eleştiriler ise hikaye derinliği ve karakterler tarafından yapılıyor. Zaten 2. Dünya Savaşı’nın kilit olaylarından biri olan Dunkirk Tahliyesi‘nin ne gibi derinliği olacak onu da bilmiyorum. İkinci eleştiri boyutu olan karakterler konusunda ise, eleştiriler daha yere basar cinsten. Zira Tom Hardy gibi oldukça ünlü bazı karakterlerin kayda değer bir role sahip olmamaları biraz hayal kırıklığı yaratabilir -Tom Hardy’nin 10 satırı var söyleyecek.

Oyuncu kadrosunda Tom Hardy, Kenneth Branagh, Cillian Murphy, Mark Rylane ve James D’Arcy gibi isimleri isimler barındıran Dunkirk’ün asıl kahramanları ise Aneurin Barnard, Harry Styles, Fionn Whitehead ve Jack Lowden olacak.

Dunkirk, 21 Temmuz’da sinemalarda!

Steven Weintraub; Dunkirk, IMAX için gerçekleştirilen yapımların uç noktası. Dürüstçe söylemeliyim ki böyle bir şey görmedim. Bunu IMAX’de görün!

Erik Davis; Dunkirk kaotik, acımasız, heyecanlı ve bu yıl göreceğiniz en etkileyici filmlerden biridir. Zanaatta bir ustalık sınıfı. Dunkirk, Nolan’ın zamanının en iyi yapımcılarından biri olduğunu tekrar gösteriyor.

Anna Klassen; Dunkirk harika! İlk saniyeden son saniyeye gerçekten heyecan verici. Yorucu, kalp çarpıcı, tırnak yedirtici!

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

C. Nolan’dan Yeni Şaheser; Dunkirk, Eleştirmenler Tarafından Beğenildi

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz