Çift Ekranlı LG V10 Türkiye Pazarında Yerini Aldı


LG’nin son amiral gemisi olan LG V10, kısa süre önce ülkemiz pazarına giriş yaptı. Güçlü teknik özellikleri, çift ekranı ve göz hoş gelen LG tasarımını sürdüren cihaz yeni bir seçenek olarak raflarda yerini aldı. Teknik detaylar bakımında LG G4’e yakın olan V10, yazılımsal olarak eklenen yeni özelliklerle G4’ün önüne geçiyor. LG V10 fiyat olarakta G4’ün önünde zira giriş fiyatı olarak 2700₺ belirlenmiş.

lg-v10-phone-0117.0 (2500 x 1172)
Teknik detaylarına daha önceki haberlerimizde değindiğimiz için bir daha oralara girmeyeceğiz ancak size LG V10’un G4’ten üstün taraflarını aktaracağız. İlk olarak ikincil ekrandan başlayabiliriz. Cihazın üst tarafına konumlandırılan 2.1” 160 x 1040 piksel çözünürlüğündeki ikincil ekrana kısa yollar atayabiliyorsunuz. Enerji tüketimi çok düşük olan bu ekran cihaz uykudayken bile çalışıyor.
untitled
Bir diğer önemli fark ise ön kamerada. Ön tarafa çift kameraya yer veren LG, ön taraftaki ana kamerayı 5MP olarak belirlemiş. Arka kamera ise LG G4 ile aynı zaten. Ayrıca cihazın arka kapağı açılabildiği gibi 3000mAh‘lık bataryada değiştirilebiliyor. 2000₺ civarında satışta olan LG G4 yerine 2700₺ bandına yerleşen LG V10 size performans anlamında  çok daha fazlasını vaat etmese de yazılımsal olarak G4’ün tüm açıklarını kapatıyor ve ekstraları ile farklılık sunuyor. Sizce LG G4’mü yoksa V10’mu?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.