Çift Sim Kartlı Lumia 430 Tanıtıldı


Microsoft kısa süre önce giriş seviyesi ve uygun fiyatlı Lumia 430 modelini tanıttı. Firma alt tabakayı doldurarak hem pazar payını arttırıp kullanıcıların isim algısını kazanmak istiyor. Ayrıca Microsoft, Windows Phone ROM çeşitlerinin Android’de kullanma olanağı da sağlayacağını belirtelim. Bu sayede kullanıcıları kendisine çekebilir zira kullanıcıların çekinmesinde ki en büyük faktör Windows Phone’un kullanıcılara daha yabancı bir platform olması diyebiliriz.
microsoft-lumia-430-dual-sim-1-578x412
Lumia 430‘a geçecek olursak güncel Windows 8.1 işletim sistemini kullanıyor ve sadece 70 dolar gibi çok düşük bir fiyat etiketine sahip. Ayrıca firmanın duyurduğu en uygun fiyatlı model ünvanına sahip. Modelde Snapdragon 200 işlemcisine yer verilirken 1 GB RAM ve 8 GB arttırılabilir hafızada cihaza eşlik ediyor. Cihazın arka kısmında 2 MP değerinde bir kamera ve ön yüzünde ise 0.3 MP bir kameraya yer verilmiş. Bu donanımın sağladığı veriyi 4” 480×800 çözünürlüğünde ekranda gösteriyor. Çift sim kartlı olan Lumia 430 Nisan ayında Hindistan, Afirka, Pasifik Asya, Rusya, Kazakistan, Beyaz Rusya ve Orta Doğuda satışa çıkaca. Siyah, Beyaz ve Turuncu renk seçenekleri mevcut.
Ürün hakkında yorumlarınızı bekliyoruz, bir sonraki yazımıza kadar kendinize iyi bakın.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.