''Çocuklar Duymasın'' Tekrar Başlıyor!


Efsane dizi Çocuklar Duymasın tekrardan çok yakında başlıyor.

Şimdi Djitaller bir teknoloji sitesi bu haberin burada ne işi var diyebilirsiniz ve haklısınız da. Fakat çocukluğumda en çok izlediğim dizi olunca biraz daha ayrımcı olabiliyorum ve bu konuda yapacak bir şey yok. Her neyse, evet biraz utansam da Çocuklar Duymasın benim çocukluğumun dizisi.
Hemen yargılamayın, elbette başlayınca izlemeyeceğim. Game of Thrones dururken sizce ona bakar mıyım? Elbette bakmam. Bu yazı biraz eleştirel biraz haber biraz kişisellik kokan bir yazı olacağı için açıkça söylemeliyim ki yeniden bir Çocuklar Duymasın, yeniden tutmayacak…
2002’de TGRT’de hayatımıza giren oradan ATV’ye transfer olan sonra Star TV’ye giden oradan da tekrar ATV’ye dönüp 2012’ye kadar kalan ve son olarak Fox TV’de 2014’te erken final yapan dizi şimdi Kanal D’de bizlerle buluşacak. Kaynak, dizinin yapımcısı Birol Güven’in paylaştığı tweet.

Çocuklar Duymasın… Duysun abi?

2002’deki mevcut değerlerimiz ile günümüz değerlerimiz bir değil. Dünya da aynı değil. Üstelik defalarca biten bir dizi hala neden TV’ye getirtilmeye çalışılır bunu da anlayabilmiş değilim. Bir de isim var. Çocukken pek takılmıyordum ama şimdi biraz garip doğrusu. Neden çocuklar duymasın? Bence duymalı. Çocuklar ailenin en önemli parçalarından ve onlarında en az ebeveynleri kadar söz hakkına sahip.
Bir de gerçekten çekecek başka bir şey mi kalmadı? Gidin Malkoçoğlu’nun dizisini çekin ya da Tarkan: Mars’ın Kılıcı’nı diziye çevirin. Eminim tutar ve reyting rekorları kırar.
Sizin bu konu ve Türk televizyon dizileri hakkındaki görüşlerinizi oldukça merak ediyorum. Görüşlerinizi yorum kısmında yada özgürce Dijitaller Akış’ta paylaşabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

3 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.