Corning, Gorilla Glass 6’yı Tanıttı!


Daha sağlam


Neredeyse tüm akıllı telefonların ekranında yer alan ve cihaz ekranlarını düşmelere karşı koruyan Corning Gorilla Glass, yeni ürünüyle karşımıza çıkıyor. Gorilla Glass 6 olarak tanıtılan yeni cam, Gorilla Glass 5’e göre cihazınızı daha iyi koruyacak.

Yapılan açıklamaya göre, Gorilla Glass 6’da önceki nesile göre tamamen farklı bir materyal kullanılıyor. Kimyasal olarak güçlendirilen yeni bir cam kullanan bu nesil, Corning mühendislerine göre 1 metre yükseklikten 15 kez düşüşte bile cihazınızı korumayı başarıyor.

Sonuç olarak Corning Gorilla Glass 6, yakında pek çok cihazda boy gösterecek ve daha fazla koruma sağlayacak. Ancak yinede siz bu türk korumalara tamamen güvenmeyin ve telefonu kılıf ile kullanın. Bildiğiniz gibi Gorilla Glass’ın şimdiye kadarki her sürümünde bir zayıf nokta var; telefon dikey ve köşesi yere gelecek şekilde düşerse koruma çokda bir işe yaramıyor.

#Kaynak; Corning


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir