CryENGINE Önemli Bir Güncelleme Aldı


Crytek, CryEngine için yayınladığı yeni güncelleme oyun motorunda birçok ekleme ve geliştirme yaptı. Bunların en dikkat çekeni ise Sanal Gerçeklik desteği oldu. Geliştiriciler artık VR oyunlar üzerinde çalışmalar yapabilecek. Daha önceki yazımızda da zaten sizlere Crytek’in geliştirdiği VR oyun olan Robinson: The Journey hakkında detaylar vermiştik.
vr_screen (1440 x 765)
CryEngine, 3.8.1 sürümüne güncellenerek  Oculus Rift desteğine kavuştu. Lisans sahipleri ve aboneler özelliğe erişimleri olacak. Ayrıca Sanal Gerçekliği daha kolay aktarabilmeniz adına AMD’nin LiquidVR teknolojisi de güncellemede yer buldu. Firma gelecek güncellemelerde Oculus Rift haricinde diğer VR kasklarına da destek sunacak.
vol_fog_glass_lights_pfx_combo (1440 x 810)
Gelen güncelleme ile birlikte OpenGL Renderer sayesinde geliştiriciler Linux ve Android için oyun geliştirmeleri sağlandı, daha kolay hale getirildi. Android TV içinde oyun geliştirmek haliyle mümkün oldu. Bunun dışında voxel tabanlı Hacimsel Sis ile daha gerçekçi sis simülasyonu yaratabilmek mümkün. Bunların dışında daha bir çok geliştirme ve düzeltme mevcut. Güncellemenin tüm detaylarını öğrenmek için CryEngine sitesine uğrayabilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.