Deadpool İlk Haftada Gişeyi Alt Üst Etti!


Türkiye’de 12 Şubat‘ta, Amerika’da 9 Şubat‘ta gösterime giren Deadpool daha ilk haftasında gişeyi alt üst ederek rekor kırdı. R-Rated sınıfında olan yani cinsellik ve şiddetin bolca bulunduğu filmde ülkemizde 15 yaş sınırı, Amerika’da 18 yaş sınırı getirilmesine rağmen bu durum gişe performansını hiç etkilememişe benziyor.
Amerika’da ki ilk hata sonunda 135 Milyon dolar gibi oldukça uçuk bir hasılat yakalayan film ülkemizde 3 günde 4.5 Milyon TL gelir sağladı. Hafta sonunda 135 Milyon dolar hasılata yakalayan film bu alanda rekor kırdı, Deadpool’dan önce rekor 91.7 Milyon dolar ile The Matrix; Reloaded’a aitti.
deadpool-bat-des-records-pour-son-premier
Hatta film yapımcı stüdyo Fox’u ilk haftada 68 Milyon dolar tahminini de ezdi geçti diyebiliriz. Marvel evreninin çılgın süper olan ama kahraman olmayan mutantı Deadpool, ilk hafta sonunda diğer Marvel filmlerinin çoğunu da geride bıraktı. Bu filmler arasında Incredible Hulk, Spiderman, Thor ve DC’den Man of Steel yer almakta.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.