Denuvo DRM Korsan Koruması Kırıldı, Oyunlar Cracklı Şekilde Yayınlandı!


Kopya koruma sistemlerinden en büyüğü Denuvo DRM geçtiğimiz saatlerde kırıldı. Genelde bu koruma sistemini oyunlarda görürüz fakat daha bir çok üründe yine bu koruma korsanların karşısında başarılı bir şekilde duruyordu. Geçtiğimiz dönemlerde korsan yazılımcılar DRM korumasını bir kaç oyunda kırmayı başarmışlardı ancak oldukça zorlandıklarını bazıları açıklamıştı, yani koruma işe yarıyordu.
Denuvo DRM sisteminin en güncel sürümünden bu yana çıkmış yani 2015 sonlarından buyana çıkan hiçbir oyun henüz kırılabilmiş değildi. Bu younlar arasında Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Just Cause ve daha bir çok AAA kalitesinde oyunlar vardı.

Denuvo ile birlikte çalışan firmalar.
Denuvo ile birlikte çalışan firmalar.

Bu gece itibariyle ise Rise of the Tomb Raider ve Doom oyunlarındaki DRM koruma sistemi maalesef kırıldı ve oyunların korsan sürümleri yayınlandı. İlerleyen günlerde ve dönemlerde de diğer oyunların yayınlanması bekleniyor. Açıkçası Denovu DRM sistemi ne kadar gelişirse gelişssin bir şekilde kırılacaktır zira zihniyet ve kafa yapısı değişmeden bu korsanların önüne geçmek neredeyse imkansız. Dijitaller olarak her türlü korsan yazılıma karşı olduğumuzu belirtmek ister ayrıca siz değerli okuyucularımızdan da orjinal yazılım kullanmaya özen göstermenizi öneririz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.