Dev İsim Jim Keller Artık Tesla'da


Mikroişlemci dünyasının efsane isimlerinden Jim Keller, artık Tesla’da. Bundan daha önce gelen bir kaç bilgiye göre Jim Keller’ın Samsung’a gideceği söyleniyordu ancak deneyimli isim tercihini Tesla’dan yana kullandı.
Elektrikli araçlarının yanı sıra otopilot özelliği ile kendi kendine giden araçlar yapan ve tasarlayan Tesla’nın  Otopilot Donanım Bölümü Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Jim Keller, firma için gelişmiş otopilot sistemleri üzerinde çalışacak. Tesla kanadından yapılan açıklamada Jim Keller’ın bu iş için en iyi olduğu söylendi.
Jim Keller‘ın geçmişine baktığımızda kendisine firmadan firmaya gider yardım meleği desek çokta yanlış olmaz. Zira Jim, AMD’nin Athlon FX ailesini sonra Apple’ın A serisi işlemcilerini tasarladı. Bu tasarımlar dönemlerinde çok başarılı sonuçlar elde etti. 2012 yılında AMD’ye dönen Jim Keller burada AMD’nin Zen mimarisini tasarladı ve şimdide Tesla’nın yolunu tuttu.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.