Devasa Bataryaya Sahip Elephone P5000


Akıllı telefonlar gün geçtikçe donanım olarak güçleniyorlar çok daha hızlanıyorlar ve çözünürlükler artıyor. Peki gelişimi daha az olan parça ise nedir? Elbette batarya. Akıllı telefonlara bakınca artık ilk dikkat ettiğimiz bataryası oluyor.
Bu olaya Çinli Elephone dur diyor. Tanıttığı P5000 adlı akılı telefon hem makul donanıma sahip hemde devasa bir batarya ya. Tasarım olarak biraz Galaxy serisini andırsa da başarılı özelliklere sahip.Modelde 5350 mAh boyutunda bir batarya bulunuyor. Bu batarya ile Elephone’ye göre 4 Günü çıkaracağınız söyleniyor. Ayrıca bataryası sadece 1 Saat içinde hızlı şarj özelliği ile %70 seviyesine çıkabiliyor. Can alıcı bir nokta ise telefon ile diğer telefonlarıda şarj edebilirsiniz.
Elephone-P5000 (1)
Diğer teknik özellikleri ise şöyle. 5” FullHD ekran, 2 GB RAM, 16 GB Depolama, 8 Çekirdekli 1.7 GHz hızında çalışan MediaTek MT6592 işlemci, 16 MP arka ve 8 MP ön kamera gibi gelişmiş yeteneklere sahip. Boyut olarak ise devasa bataryasına rağmen ince sayılabilir. 144mm x 71mm x 9.3 mm ebatlarına sahip.
Model Ocak 2015’te tanıtılıp piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fiyat konusunda bir bilgi bulunmuyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.